Διαχείριση Προβλημάτων στους Χώρους Εργασίας-Βασικό Management

Ανακοίνωση Διαδικτυακών Σεμιναρίων

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, στο πλαίσιο της υλοποίησης της Πράξης «Γραφείο Διασύνδεσης Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών» με ΚΕ:17528, το οποίο εντάσσεται στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» του ΕΣΠΑ, σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε τα κάτωθι εννέα διαδικτυακά webinars στο πλαίσιο του κύκλου «Διαχείριση Προβλημάτων στους Χώρους Εργασίας – Βασικό Management». Τα συγκεκριμένα  webinars θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 21/11/2023 και την Πέμπτη 23/11/2023 από τις 10.00 έως τις 15.15 και είναι τα εξής:

1.      Μέτρηση Παραγωγικότητας

2.      Δομημένη Μέθοδος Επίλυσης Προβλημάτων

3.      Προγραμματισμός

4.      Λήψη Αποφάσεων

5.      Η έννοια και το Αντικείμενο της Ποιότητας

6.      Η Κουλτούρα της Ποιότητας

7.      Ο Κύκλος της Ποιότητας

8.      Διαχείριση Αποθεμάτων

9.      Οργάνωση Αποθήκης

10.  Αξιολόγηση Προμηθευτών

Μπορείτε να επιλέξετε μία από τις δύο ημερομηνίες για την παρακολούθηση των συγκεκριμένων διαδικτυακών σεμιναρίων.

Ο σκοπός των ενημερωτικών webinars είναι η Διαχείριση προβλημάτων στους χώρους εργασίας, το οποίο και αποτελεί βασικό management. Αναμένεται να γίνει αναφορά στην κουλτούρα της ποιότητας και τον κύκλο αυτής καθώς και στη λήψη αποφάσεων – πώς παίρνουμε αποφάσεις και πώς επιλύουμε προβλήματα που προκύπτουν στον χώρο εργασίας; Επιπλέον αναφορά θα γίνει και στην μέτρηση της παραγωγικότητας και την έννοια  της ποιότητας, πόσο σημαντικό ρόλο διαδραματίζει, όπως και έμφαση θα δοθεί και στην αξιολόγηση των προμηθευτών και την οργάνωση αποθήκης.

Εισηγητής: κύριος Απόστολος Αξαρλής – Οικονομολόγος – Σύμβουλος Επιχειρήσεως σε θέματα Management

Τρίτη 21/11/2023

Σύνδεσμος

Passcode: hGnjvxDK573

Πέμπτη 23/11/2023

Σύνδεσμος

Passcode: 522015

Πληροφορίες για το webinar:

·         Η συμμετοχή είναι ανοιχτή προς όλους τους ενδιαφερόμενους

·    Θα σας κοινοποιηθούν οι σύνδεσμοι στους οποίους θα πραγματοποιηθούν τα webinars.

·         Το ενημερωτικό webinar θα πραγματοποιηθεί στην Ελληνική Γλώσσα.

·         Για να υποβάλλετε ερωτήσεις ή σχόλια προς τον εισηγητή θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε την φόρμα υποβολής σχολίων της εφαρμογής (chat), η οποία θα είναι διαθέσιμη καθ’ όλη την διάρκεια της εκδήλωσης.

·         Για την εύρυθμη υλοποίηση του σεμιναρίου κατά την διάρκεια της εισήγησης οι κάμερες και τα μικρόφωνα θα είναι κλειστά.

·         Για την υποβολή αίτησης παρακολούθησης και την παροχή για βεβαίωση παρακολούθησης παρακαλούνται όσοι επιθυμούν να μπουν στον σύνδεσμο που παρατίθεται παρακάτω προς συμπλήρωση των στοιχείων. Οι βεβαιώσεις παρακολούθησης θα σταλούν στα email σας.

Για να πραγματοποιήσετε την εγγραφή σας πατήστε εδώ.

Για να αποθηκεύσετε τις διαφάνειες του webinar πατήστε εδώ.