Απολογισμός Διαδικτυακής Εκδήλωσης

Με ιδιαίτερη επιτυχία υλοποιήθηκε την Τετάρτη 20/12/2023 από το Γραφείο Διασύνδεσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών το ενημερωτικό webinar με θέμα: «Συμβουλευτική σταδιοδρομίας σε νεοεισερχόμενους στην αγορά εργασίας – Χρήσιμες συμβουλές».

Η συγκεκριμένη ενημερωτική εκδήλωση απευθύνθηκε σε τελειόφοιτους και αποφοίτους προπτυχιακών και μεταπτυχιακών προγραμμάτων σπουδών με σκοπό την παροχή χρήσιμων συμβουλών αναφορικά με εφόδια που χρειάζεται το άτομο που εισάγεται στην αγορά εργασίας ώστε να διατηρήσει και προσαρμοστεί σε μία θέση εργασίας.

Εισηγητής του συγκεκριμένου ενημερωτικού webinar ήταν ο κύριος Αριστείδης Λορέντζος Ψυχολόγος-Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού του Γραφείο Διασύνδεσης ΕΚΠΑ.

Μπορείτε να δείτε την σχετική παρουσίαση πατώντας τον συγκεκριμένο σύνδεσμο.

Επίσης μπορείτε να βρείτε πρόσθετο ενημερωτικό υλικό στον συγκεκριμένο σύνδεσμο.

Ανακοίνωση Διαδικτυακής Εκδήλωσης

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε το ενημερωτικό webinar με θέμα:

Το συγκεκριμένο webinar θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 19.00-20.30.

Το συγκεκριμένο webinar απευθύνεται σε τελειόφοιτους και αποφοίτους προπτυχιακών και μεταπτυχιακών προγραμμάτων σπουδών με σκοπό την παροχή χρήσιμων συμβουλών αναφορικά με εφόδια που χρειάζεται το άτομο που εισάγεται στην αγορά εργασίας, ώστε να διατηρήσει και να προσαρμοστεί σε μία θέση εργασίας.

Εισηγητής:

Αριστείδης Λορέντζος: Ψυχολόγος- Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού (M.Sc) Γραφείου Διασύνδεσης ΕΚΠΑ

Υπερσύνδεσμος Ενημερωτικού Σεμιναρίου:

Meeting number: 2733 141 7409

Meeting password: JHcMQ329evp

Πληροφορίες Ενημερωτικού Σεμιναρίου:

·         Η συμμετοχή είναι ανοιχτή προς όλους του ενδιαφερόμενους.

·         Την ημέρα και ώρα διεξαγωγής του ενημερωτικού σεμιναρίου θα επισκεφθείτε τον σύνδεσμο webex meetings.

·         Το ενημερωτικό webinar θα πραγματοποιηθεί στην Ελληνική Γλώσσα.

·         Για να υποβάλλετε ερωτήσεις ή σχόλια στον εισηγητή θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε την φόρμα υποβολής σχολίων της εφαρμογής (chat), η οποία θα είναι διαθέσιμη καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης.

·         Για την υποβολή αίτησης παρακολούθησης και την παροχή για βεβαίωση παρακολούθησης παρακαλούνται όσοι επιθυμούν να μπουν στον σύνδεσμο που παρατίθεται παρακάτω προς συμπλήρωση των στοιχείων τους. Οι βεβαιώσεις παρακολούθησης θα σταλούν στα email σας.

Φόρμα Εγγραφής: https://forms.gle/UM6mLjUAA1FWGoVy6